Da li je keratin dobar za vašu kosu?
Za i protiv keratinskog tretmana kose. Keratin zaglađuje i nadopunjuje ćelije kose, koje su ispucale, što znači da je kosa nakon keratinskog tretmana lakša za rukovanje i manje se kovrdza. Ovo čini da se kosa suši sa malo kovrdžanja i ima sjajan, zdrav izgled. Treba će vam manje vremena za feniranje i peglanje kose, a imaćete ravnu i oblikovanu kosu. Keratin takođe može da umanji izgled ispucalih krajeva privremenim spajanjem kose.
Da li uzimanje keratina kroz suplemente povećava rast kose?
Pošto je keratin strukturni protein koji naše telo koristi da napravi kosu, uzimanje keratina za rast kose ima smisla ali nemamo pozdane dokaze da kosa brže raste od ovih suplemenata. Suplementi sa keratinom uticaće na kvalitet dlake i noktiju, a za brži rast kose važna je vaša ishrana, ukupna nega temena i kose, kao i zdravstveno stanje u celini.
Koji su neželjeni efekti keratina?
Iako rezultati mogu biti odlični, zdravstveni rizici možda nisu vredni toga. Većina formula za tretman keratina sadrži formaldehid, poznati kancerogen. Neželjeni efekti mogu varirati od blage iritacije kože do respiratornih problema kao što su kašljanje, stezanje u grudima i peckanje. Na srecu na tržištu profesionalnih preparata za negu kose stalno se dešavaju inovacije pa tako postoji organski keratin bez formaldehida. Pogledajte naš blog o keratinu za više informacija.
Kada treba izbegavati keratinski tretman za kosu?
Keratinski tretmani se ne preporučuju trudnicama ili dojiljama. Nabavite zalihe šampona i balzama bez sulfata. U toku ovih perioda žene moraju posebno voditi računa o nezi kose i tela i o proizvodima koje primenjuju. Najbolji proizvodi za kosu za trudnice su organska kozmetika, prirodnbe maske za kosu…
Da li zaista treba da čekam 3 dana da operem kosu nakon keratina?
Kada oprati kosu nakon keratinskog tretmana je baš često pitanje u salonu. U idealnom slučaju, trebalo bi da sačekate 3-4 dana nakon tretmana pre nego što operete kosu. Ovo omogućava keratinu da se pravilno učvrsti i poveže sa vašom kosom. Ako apsolutno morate da operete kosu ranije od toga, najbolje je da sačekate najmanje 12 sati.
Zašto mi je kosa ispucala nakon tretmana keratinom?
Nekim klijentima kosa bude i dalje kovrdžava nakon keratinskog tretmana. To je zato što keratinski tretmani deluju tako što privremeno menjaju strukturu kose. Keratin za kosu zaptiva kutikulu dlake, što pomaže u stvaranju glatkog i uglađenog izgleda. Međutim, prekomerna vlaga u vazduhu može prodreti u dlaku. Dakle, ovo će poremetiti tretman, što će dovesti do kovrčanja. Trebalo bi da se konsultujete sa svojim frizerom kad možete ponoviti keratinski tretman za bolje i trajnije rezultate.
Hoće li se moja kosa vratiti u normalu nakon keratina?
Efekti tretmana keratinom mogu trajati od nekoliko nedelja do oko 6 meseci. Nakon toga, vaša kosa će se vratiti u prvobitnu teksturu. Keratin se naravno spira sa kose, i od stepena oštećenja vaše kose zavisi koliko će vaša kosa biti zagllađena i lepa. Efekti keratina biće duži ako koristite kvalitetnu kozmentiku za kosu.
Koliko često mogu da radim tretman keratinom?
Tretman se može raditi svakih 4-6 nedelja. Profesionalni frizer će pogledati vašu kosu i odrediti koliko često vaša kosa može da se tretira keratinom. Da bu produžili efekte keratina postoje šampon i regenerator na bazi keratina koji služe za kućnu upotrebu. Ovi proizvodi odgovaraju keratinskom tretmanu, imaju slične sastojke pa će vam kosa biti duže kvalitetna, meka i sjajna.
KOLIKO ČESTO TREBA PRATI KOSU?
Kratko da odgovorimo nema pravila. Sve zavisi od tipa kose, dnevne rutine, preparata koji koristite… Ipak postoje neke smernice. Ukoliko perete kosu svakodneno i morate tako, koristite blage šampone da ne biste uklanjali prirodna ulja temene kose koja štite I hrane Vašu kosu. Takođe za svakodnevno feniranje ili samo sušenje fenom obavezno koristite neko sredstvo za zaštitu kose od toplote. Možda je najpoželjnije kosu prati dva do tri puta nedeljno uz preparate za Vaš tip kose.
ŠTA JE SPA ZA KOSU?
Savremni pristup u frizerskim salonim podrazumeva brigu o kosi i zdravlju kose, pre nego šišanje i farbanje. Do željenog izgleda ne možete doći ukoliko Vaša kosa nije zdrava. Javila se potreba da se nakon niza godina farbanja, peglanja, feniranja kosa dubinski očisti, nahrani i to pruža spa nega. Prozvodi spa kolekcije su namenjeni da kosi nadomesti proteine, lipide ili vodu koji su i osnovni sastav dlake. Ukoliko kosa ima trajna oštećenja nešto od ovoga nedostaje. Spa tretmani sastoje se iz više faza od pranja, pakovanja, maski detoksikacija temena I još puno toga. Posavetujte se sa svojim frizerom i održavajte kosu zdravom kroz spa tretmane, a preporuka je da ih priuštite svojoj kosi bar jednom u tri meseca. Svi proizvodi koje nudimo za spa tretmane su organski, i provereni u našem SPA salonu.
KOLIKO SVAKODNEVNO PRANJE KOSE OŠTEĆUJE KOSU?
Svakodnevno pranje nije problem i ne oštećujete kosu ukoliko koristite neki od blagih šampona, koji su namenjeni Vašem tipu kose, i obratite pažnju da bude organski proizvod, na bazi prirodnih sastojaka, poželjno sa esencijalnim uljima koja obnavljaju vlasi. Ovde moramo da napomenemo da je veći problem, što pri svakodnevnom pranju, često fenirate ili peglate kosu tj. oštećujete kosu toplotom. Ukoliko je ipak za Vas jedino rešenje svakodnevno pranje, koristite proizvode za zaštitu kose od toplote.
KAKO ODABRATI FRIZURU NA OSNOVU OBLIKA LICA?
Sve češće klijenti dolaze sa slikom željene frizure koju su na internetu videli. Dolaze sa određenim očekivanjima a onda su razočarani kada rezultat nije wow. Naravno da imate želje vezano za Vaš izgled kose ali prepustite zadnju reč frizeru sa dugogodišnjim iskustvom. Frizer uzima u obzir i trenutnu boju Vaše kose, istoriju farbanja kose, strukturu vlasi, volumen i Vaše navike, dnevnu rutinu, i mogućnost da se posvetite frizuri. Mozda ste očekivali jednostavan odgovor kako da izaberete novu frizuru ali najbolje se posavetujte, posebno ako pravite značajnu promenu.
Oblik lica jeste najvažniji faktor za određivanje savršene frizure. Ovalan oblik lica je najzahvalniji i stoje mu skoro sve frizure od dečačkih kratkih frizura do nežnih punđi, kosa do ramena ili blage lokne. Izduženo lice treba da izbegava kosu do ramena, ravnu kosu jer naglašava stroge uske crte lica. Osobe sa visokim čelom dobro će izgledati sa dubokim šiškama, ukoliko je čelo nisko šiške nisu preporučljive. Lice oblika dijamanta treba da izbegava volumen u korenu i kratke frizure da ne bi lice dodatno naglašavali pri sredini jer je tamo najšire. Lice koje ima jake crte lica i kockasti oblik najbolje će izgledati sa pramenovima I nežnim talasima duže kose. Ovo nisu pravila već samo smernice za lakši odabir frizure.
KAKO DA TANKA KOSA IZGLEDA BUJNIJE?
Pre svega počnite od šampona. Postoje u našoj ponudi šamponi koji provereno podižu vlas iz temena I kosa već u tom prvom koraku, dobija na volumenu. Izbegavajte preparate koji zaglađuju kosu jer sadrže ulja koja čine kosu težom i opuštenijom, a to je suprotno željenom volumenu. Napočetku feniranja zabacite glavu napred i prvo tako prosušite kosu. Nastavite feniranje sa okruglom krupnom četkom. Postoje proizvodi u vidu spreja ili pene koje možete naneti nakon feniranja I fiksirati volumen. Nije preporučljivo tapiranje jer oštećuje- kida vlas.
Da li je arganovo ulje dobro za vašu kosu?
Arganovo ulje je odlično za borbu protiv oštećenja kose od hemijskih ili termičkih oštećenja. Ako kosu često farbate ili često oblikujete presom ili peglom, morate probati proizvode na bazi Arganovog ulja. Zahvaljujući svojim bogatim antioksidativnim svojstvima, arganovo ulje pomaže u neutralisanju oštećenja kose i obezbeđuje potrebnu vlagu da spreči buduća oštećenja, cepanje i lomljenje kose.
Da li je bolje staviti arganovo ulje na mokru ili suvu kosu?
Arganovo ulje za kosu najbolje je nanositi nakon pranja kada je kosa još vlažna. Osim što pomaže kosi da se brže osuši i raščešlja, takođe je hrani od korena do vrhova i čini je sjajnom. Međutim, arganovo ulje može biti preteško za one koji imaju tanku retku kosu, zato tada treba stavljati ulje na krajeve maksimalno do srednje dužine kose. Možete naneti arganovo ulje i na potpuno suvu kosu, kad god je potrebna dodatna nega.
Koliko dugo ostaviti arganovo ulje u kosi?
Vitamin E u ulju pomaže da se izgladi oštećena kosa i oporave ispucali vrhovi, dok omega masne kiseline rade na jačanju vaše kose. Ostavite da deluje 15 do 30 minuta da biste iskoristili sve prednosti ulja.
Da li je arganovo ulje preteško za finu tanku kosu?
Arganovo ulje je odlično za srednju do gustu, grubu kosu.Takođe je odličan za kovrdžavu kosu. Međutim, ako imate finu, tanku kosu, koristite malu količinu ili da u potpunosti izbegavate arganovo ulje jer bi finija kosa mogla biti previše opterećena uljem, tanka kosa će izgubiti volumen jer je kosa otežana uljem.
Koje je najbolje ulje za kosu?
Arganovo ulje je ništa manje nego čudo za vašu kosu. Poznato je i kao Maroko ulje za kosu. Ovo ulje je poznato kao najbolje ulje za kosu na svetu. Dobija se iz orašastih plodova arganovog drveta u gradu Maroku. Sigurno ste čuli za brend MOROCCANOIL, koji je svetsku slavu ostvario baš zahvaljujuće Arganovom ulju koje je u svim proizvodima ovog brenda i nazivaju ga tečno zlato.
Može li od arganovog ulja kosa brže da raste?
Čisto arganovo ulje može smanjiti oštećenje kose, poboljšati sveukupno zdravlje kose i vlasišta i stimulisati rast kose. Arganovo ulje doprinosi punijoj, glatkijoj, debljoj i zdravijoj kosi od vlasišta do vrhova i svuda između.
Koje ulje je najbolje za tanku kosu?
Bez obzira da li pokušavate da izbegnete hemikalije ili samo želite da eksperimentišete sa nekim novim proizvodima za negu kose, probajte prirodna ulja poput kokosa, argana, jojobe, badema, masline i semenki grožđa. Ovo su neka od najboljih ulja za zdravlje kose i mogu se koristiti direktno na koži i kosi. Važno je reći da tanka kosa nije baš pogodna za primenu ulja jer se lako masti i kosa zbog ulja izgubi volumen. Ova ulja koristite samo na krajevima kose.
Da li je šampon bez sulfata dobar za vašu kosu?
Stručnjaci sugerišu da je šampon bez sulfata najbolja opcija za vašu kosu, jer nežno čisti vaše vlasi. Čak i ako ne verujete u ovaj trend, uvek kupuite proizvode bez sulfata jer su mnogo kvalitetniji. Pre se mislilo da šampon bez sulfata ne pere dovoljno dobro, ne uklanja sve proizvode sa kose, ne peni. Savremeni kozmetički proizvodi više brinu o zdravlju i korišćenju kvalitetnih prirodnih sastojaka i imaju odlične rezultate.
Zašto su sulfati loši za kosu?
Sulfati mogu ukloniti previše vlage, ostavljajući kosu suvom i nezdravom. Oni takođe mogu učiniti vlasište suvim i sklonim iritaciji, pa ćete osetiti neprijatan svrab kože glave. Osim mogućih efekata sušenja i dehidratacije kose i temena glave, postoji mali rizik po zdravlje osobe ako pravilno koristite sulfate. Sulfati u kozmetičkih proizvodima isušuju kosu jer otklanjaju prirodna ulja koja pravi naša koža glave a to su neophodna ulja za rast i zdravlje kose.
Zašto je šampon bez sulfata bolji?
Šamponi bez sulfata pomažu da se zadrži prirodna vlažnost kose, tako da kose ne izgubi prirodni sjaj i mekoću. Proizvodi bez sulfata ne utiču na boju kose. Ako imate farbanu kosu, šamponi bez sulfata su odlični jer ne izbledjuju kosu, ne spiraju boju. Ovi šamponi su nežni, blagi i neće prebrzo skinuti boju vaše kose.
Mogu li svakodnevno koristiti šampon bez sulfata?
Pre svega svaki frizer će vam savetovati da ne morate da perete kosu svaki dan osim ako nije jako masna. Za razliku od sulfatnih šampona, koji čine vašu kosu krhkom, šampon bez sulfata se može koristiti svakodnevno, zajedno sa balzamom za hidrataciju kose. Ako baš morate svakog dana da perete kosu nek to bude jedno šamponiranje, sa što manjom količinom šampona i penu pravite na korenu kose, ne na krajevima koji su uvek dosta suvlji od korena. Na krajevima i ne morate šampon da nanosite.
Da li sulfati izazivaju opadanje kose?
Ne, sulfati ne izazivaju direktno gubitak kose. Iako sulfati nisu direktno povezani sa ćelavošću kod muškaraca, najbolje ih je izbegavati ako imate osetljivu kožu ili prirodno tanku kosu.
Šta se dešava kada prestanete da koristite sulfatni šampon?
Šampon bez sulfata će učiniti da se osećate čisto a kosa neće biti suva. To što nećete osetiti škripavost kao sa starim šamponom ne znači da vam kosa nije čista. Šampon bez sulfata je blag ali radi. Rezultati? Zdravija koža glave sa uravnoteženom proizvodnjom ulja. Tipovi suvog vlasišta će otkriti da im je vlasište više hidrirano (ne masno), a masniji tipovi će otkriti da će njihova prekomerna proizvodnja ulja biti smanjena tokom vremena.
ZAŠTO KORISTITI PROIZVODE BEZ SULFATA?
Već su svi čuli da su sulfati štetni za kosu. To su aktivne materije čiji molekuli privlače vodu ali i prirodna ulja temena, dajući pritom bogatu penu. Ranije gotovo da nije bilo proizvoda za pranje koji ne sadrži sulfate jer ima odlično dejstvo na uklanjanje masnoće. Problem nastaje što sulfati isušuju teme i oštećuju koren kose baš jer uklanjaju suviše dobro nečistoće I ulje. Kosa ostaje slaba i sklona lomljenju, naša je preporuka da potražite šampone koji su organski sa prirodnim sastojcima koji ne samo da ne oštećuju već obnavljaju vlasište.
Da li nanosite toner za boju kose na mokru ili suvu kosu?
Toner za kosu ima polutrajnu bazu boje, tako da kada ga nanesete na mokru kosu, životni vek proizvoda je promenjen, skraćen. Sa jako mokrom kosom razblažavate toner. Dakle, najbolje je naneti toner na ‘skoro’ suvu kosu. Ne previše mokro, a svakako ne na previše suvu kosu jer kada je vlažna kosa nabubri i lakše upija proizvod.
Da li koristite toner za kosu pre ili posle šampona?
Jedan od glavnih razloga zašto je važno da operete kosu pre tretmana toniranja je taj što vaš stilista-frizer kolorista, mora da vidi vašu prirodnu boju kose. Ovo je posebno važno ako želite da postignete određeni ton ili nijansu. Za najbolje rezultate toner treba da je par nijansi dalje od vašeg prirodnog tona. Ekstremnu promenu boje ne možete očekivati sa tonerima za boju kose, jer su namenjeni isticanju boje i blagom jačanju inteziteta boje kose.
Koliko dugo možete ostaviti toner za bojenje kose, u kosi?
45 minuta maksimalno
Ostavljanje tonera u kosi može potrajati samo 5 minuta, ali ne bi trebalo da prelazi 45 minuta. Ne postoji tačno vreme, jer koliko dugo će proces toniranja trajati razlikuje se od osobe do osobe. To će zavisiti od početne boje i zdravlja kose.
Da li se toner za kosu nanosi po celoj kosi?
Toner ne mora da se koristi ravnomerno na celoj kosi, ali može. Ne brinite ako napravite grešku i nanesete toner za kosu na tamnijim pramenovima vaše kose; toner neće uticati na njih. Na primer, možda ćete želeti da ublažite istaknute delove ( posvetljene pramenove) ili izrastak kose, i ne morate onda celu dužinu kose da namažete. Uvek nanesite toner na vlažnu kosu kako bi se ravnomerno rasporedio.
Šta toner za kosu čini vašoj kosi?
Toner za kosu je proizvod koji vam pomaže da ispravite ili personalizujete svoju boju. Koristi se za dodavanje prirodnih ili vidljivijih tonova nakon profesionalnog tretmana boja. Kao rezultat, poboljšava tonalitet vaše kose.
Da li je toner vrsta farbe za kosu?
Toner VS farba za kosu – razlika
Dok se toner koristi za isticanje i intezitet boje vaše kose, boja za kosu (farba za kosu) zapravo u potpunosti menja pigment vaše kose nanošenjem boje direktno u spoljašnji sloj kutikule kose. Najveća razlika između tonera i boje za kosu je formula. Toner ima takvu formulu da pojačava boju na površini dlake, dok farba za kosu ulazi u strukturu dlake i menja joj pigment. Toner je za preliv *farba za kosu je za drastičnu pormeni, pokrivanje sedih i zahtevnije nijanse na kosi, koje su mnogo drugačije od vaše prirodne boje kose. Toner se brže ispira* toner manje isušuje kosu.
Da li je štetno farbati kosu?
Nažalost, boja za kosu oštećuje vašu kosu. Kada farbate kosu, ona podiže kutikulu, menjajući kosu na način da se kosa nikada neće u potpunosti vratiti u svoje prirodno stanje. Međutim, kosa koja raste iz vašeg vlasišta će normalno izrasti i moguće je opet imati potpuno prirodnu boju i kosu kao pre farbanja ali treba dosta vremena uzevši u obzir da kosa raste 1-2 cm mesečno.
Štetno dejstvo farbi za kosu je u današnje vreme minimalno, s obzirom da se svi proizvođači profesionalnih farbe za kosu trude, da formale budu bez amonijaka, bez štetnih elemenata, najčešće su boje za kosu obogaćene prirodnim uljima za negu kose tokom farbanja.
Koliko često mogu da farbam kosu?
Opšte pravilo je jednom u 4-8 nedelja. Ova učestalost varira od osobe do osobe, u zavisnosti od faktora kao što su vrsta boje za kosu koja se koristi, specifična nijansa koja se koristi, brzina rasta vaše kose i uzimamo u obzir sve dodatne tretmane koje primenjujete na vašoj kosi (poput hemijskog ispravljanja ili blajhanja). Profesionalni frizer koji radi kolorisanje kose, mora imati istoriju farbanja klijenta gde prati koliko često je potrebno da se farbate za najbolji izgled vaše kose.
Koji su nedostaci farbanja kose?
Farbanje kose trajnim ( permanentnim bojama za kosu ) ima svoje nedostatke, odnosno ima negativne posledica na stanje kose. Promena strukture proteina kose kroz trajno i demipermanentno bojenje može izazvati neželjene efekte koji uključuju: gubitak snage kose, manja sposobnost vaše kose da podnese toplotno oblikovanje , smanjena debljina kose, povećana hrapavost folikula dlake.
Koja boja kose ne oštećuje kosu?
Kako farbati kosu bez oštećenja pitanje je kojim se bave svi vodeći proizvođači profesionalnih farbi za kosu, kako bi imali zadovoljne i frizere i krajnje korisnike u salonima. Pošto polutrajna boja kose jednostavno oblaže pramen vaše kose, to dovodi do manjeg oštećenja. Ako ste neko ko farba kosu da pokrije sedu, ova vrsta boje kose je savršena za vas. Čak i uz redovnu upotrebu, netrajna (demipermanentna) boja kose ne oštećuje kosu toliko koliko trajna boja kose.
Mogu li da operem kosu 24 sata nakon farbanja?
Ne perite kosu istog dana kada ste je ofarbali. Trebalo bi da sačekamo tri dana do sledećeg pranja kose i tad koristite neki šampon koji štiti boju, ima u svom nazivu color npr BC COLOR FREEZ Schwarckopf. Ovo daje vremena da se kutikula zatvori i da se boja fiksira. Ako operete kosu odmah ,skidate boju direktno sa svoje kose.
Da li kosa postaje gušća kada prestanete da je farbate?
Farba za kosu stvara iluziju dubine i svetlosti u kosi, čineći da izgleda kao da ima više tela. Dakle, kada prestanete da farbate kosu, možda ćete primetiti smanjenje kako u stvarnom volumenu, tako iu izgledu tela i debljine. Dobro kolorisanje i na primer pramenovi u više boja daju izgled punoće i volumena. Kosa izgleda bujnije i lepše. Neće vam biti gušća kosa ako prestanete sa farbanjem.
Koja je boja kose najteža za održavanje?
LEDENA-ice blond, PLATINUM blond, SIVA ILI SREBRNA boja kose su svakako najteže boje za postizanje samim tim i za održavanje. Da bi dobili ove boje morate potpuno anulirati prirodni pigment, po pravilu mora da se izblajha cela kose, što dosta isušuje kosu. Farbanje kose deluje tako što se svaki pramen premazuje bojom (netrajna boja) ili prodiranjem u svaku kutikulu kose, ulaskom u korteks kose i vezivanjem sa kosom (trajna boja). Dok se netrajna boja kose može na kraju oprati šamponom, trajna boja, kao što ime kaže, trajno boji kosu.
Farbanje kose je bolje na prljavu ili čistu kosu?
Boja za kosu koja je polutrajna ili tonere za kosu, najbolje je koristi na čistu, sveže opranu kosu. Samo kada koristite hemijski jake boje, može se preporučiti da ne operete kosu pre farbanja kako bi ulja vaše kose zaštitila kosu i kožu glave od trajnog oštećenja.
Da li treba da operete kosu pre farbanja?
Kako se ispostavilo, većina boja za kosu je dizajnirana da bolje deluje na kosi koja nije sveže oprana. Preskakanje pranja omogućava nakupljanje ulja na vašem skalpu, što zauzvrat pomaže u zaštiti od iritacije koja može biti uzrokovana farbom za kosu
Možete li ofarbati masnu kosu?
Da možete! Verovali ili ne, masna kosa može koristiti tokom procesa izbeljivanja i bojenja. Sebum ili prirodna ulja održavaju kosu zdravom i vlažnom i štite je od spoljašnjih oštećenja izazvanih jakim hemikalijama. I ako nove farbe za kosu imaju minimalno štetno dejstvo na kosu i obogaćene su uljima i zaštitnim sastojcima, nećete pogrešiti ako farbate masnu kosu, odnosno nećete umanjiti efekat farbe za kosu.
Kako da pripremim kosu pre farbanja?
Dobro pravilo je da operete kosu šamponom najmanje 24 do 48 sati pre farbanja, osim ako nije drugačije naznačeno. Ideja je da želite da na vašem vlasištu postoji prirodni zaštitni sloj ulja koji će delovati kao barijera protiv hemikalija u boji za kosu. Pre farbanja treba da uklonite sa kose preparate za oblikovanje kose ako ih koristite. Kada birate farbu za kosu nemojte eksperimentisati sa no name farbana za kosu, jeftinim farbama za kosu, nego uzmite ono što koriste u salonu koji posećujete. Frizer koji dnevno radi pet i više farbanja može da vam garantuje pozdanost farbe za kosu i da dobijete rezultate najpribližnije željenom tonu.
Da li je masna kosa bolja za izbeljivanje?
Masna kosa je preporučeno stanje za kosu pre dekolorizacije blanšom jer su prirodna ulja vaše kose dobro opremljena da se odupru procesu izbeljivanja, štiteći vlasište od hemijskog oštećenja. Preporučujemo izbeljivanje kose najmanje 72 sata nakon pranja za vrhunsku zaštitu.
Šta je sredstvo za uklanjanje boje ( skidači farbe za kosu)?
Sredstvo za uklanjanje boje, je proizvod za salonsku upotrebu, koji radi tako što ulazi u vašu kosu i uklanja sav veštački pigment boje (trajna boja za kosu) sa vaše kose. Ostaviće vaš pigment prirodne boje netaknutim i neće oštetiti kosu.
Obratite pažnju postoje proizvodi koji u nazivu sadrže reči stain remover ili color remover a služe za otklanjanje fleka na rukama ili čelu posle farbanja. Svima se desi da se zamažu od farbe i trajne farbe se teško skinu sa čela posebno ako je suva koža. Zato u salonima koriste ovakve proizvode koji nisu skidači boje za kosu, nego su skidači fleka od farbe.
Da li je bezbedno koristiti sredstvo za uklanjanje boje za kosu?
Odgovor je da i ne. Za razliku od drugih proizvoda za skidanje boje kao što su blanševi, sredstva za uklanjanje boje za kosu su formulisana bez dve najoštrije hemikalije koje možete da unesete u kosu: bez izbeljivača i amonijaka. Tako da neće biti sušenja i oštećenja kose i kože glave. Ovo je ipak individualno koliko će vašoj kosi smetati kolor remuver zato skidanje farbe za kosu mora da radi iskusan frizer.
Koliko dugo držite sredstvo za uklanjanje boje- color remover?
Sredstvo za uklanjanje boje najčešće se drži 20 minuta,ali vodite računa da radite prema uputstvima proizvođača.Nakon tog vremena, isperite kosu 3 do 5 minuta u toploj vodi i snažno šamponirajte kosu 2 do 3 puta.
Da li je boja za kosu bez amonijaka bolja za vašu kosu?
Amonijak u bojama za kosu može ozbiljno da utiče na vaše vlasište i zdravlje kose. Dakle, pre nego što se odlučite za farbanje, potražite boje za kosu bez amonijaka da biste sprečili bilo kakvo oštećenje vaše kose. Na tržištu postoje polutrajne odnosno demi permanentne boje za kosu koje ne sadrže amonijak. I ako su kraće trajne na kosi, polutrajne boje daju dobre rezultate i pouzdane su.
Brojni brendovi imaju i trajne boje za kosu bez amonijaka, npr CHROMA od brenda Lakme ili Esential od Schwarzkopfa. Raspitajte se kod frizera koje boje bez amonijaka koristi, jer ćete tako smanjiti oštećenje na kosi. Da vas utešimo i trajne boje koje su sada dostupne su sa minimalnim procentom amonijaka, mislimo na profesionalne farbe za kosu, neophodnim da se pokrene razvijač boje, odnosno hidrogen. Izuzetno su retki slučajevi da nekom baš strada kosa zbog amonijaka.
Koliko je amonijak štetan u boji za kosu?
Amonijak je uobičajena hemikalija za bojenje kose i povezan je sa negativnim efektima na zdravlje. Amonijak je iritant za disanje i astmu, potencijalni endokrini disruptor i postojan je u okolini, što znači da se zadržava. Da li profesionalne boje za kosu imaju amonijak? Salonske boje imaju amonijak kao sastojak jer nudi efikasno, dugotrajno bojenje. Ali sada se sve više brendova odlučuje da zameni amonijak alkalizirajućim alternativama. Boja za kosu bez amonijaka je sigurnija za dugotrajnu upotrebu (odlična vest ako želite da često osvežavate svoju živopisnu boju). Amonijak remeti prirodnu pH ravnotežu kose što čini kosu krhkom i sklonom lomljenju. Korišćenje boja za kosu bez amonijaka znači da je farbanje vaše kose bezbedno iznova i iznova.
Da li je u redu da momci farbaju kosu?
Pre nego što pitate, da, muškarci mogu da farbaju kosu i farbaju je mnogo više nego što biste verovatno pretpostavili. Nije sramota farbati kosu, to je ipak lični izbor, ali treba uzeti u obzir neke stvari. Na primer, hoćeš li otići kod profesionalnog koloriste ili ćeš to uraditi kod kuće? Ako se odlučite za negu u salonu pogledajte American crew setove sa kojim tonirate kosu. Neka to bude prvi korak dok ne počnete farbanje trajnim bojama za kosu.
Koliko dugo traje muška boja kose?
Trajnu mušku boju kose potrebno je obnoviti svakih četiri do šest nedelja na novoj kosi, posle toliko vremena vaš izrastak će biti upadljiv i vreme je da posetite frizera.
Odabir prave boje kose za muškarce zavisi od mnogo različitih faktora. Recimo da želite da promenite kosu u smeđu boju kose, ali da li znate koja nijansa braon će najbolje odgovarati vašem tonu kože i podtonu? Da li želite bogatu, tamno smeđu boju kose, ili će meka karamel smeđa boja kose bolje upotpuniti vaš ten? Još jedna važna stvar koju treba imati na umu je tip vaše kose. Da li je vašoj kosi potrebna intenzivna ishrana? Da li pokušavate da svoju kosu učinite svetlijom od prirodne boje kose? Da li želite brzo prekrivanje sede kose ili vam je potrebna trajna i dugotrajna boja kose? Shvatite svoje potrebe za bojom kose pre nego što izaberete nijansu kojom ćete se farbati.
Ako prvi put pokrivate sede kose kod kuće, pogledajte uputstvo proizvođača za farbanje kose da biste razumeli kako da obojite kosu kod kuće da biste postigli najbolje rezultate.Nije čudno da momci farbaju kosu. Ako želite da ofarbate kosu, mi vas u potpunosti podržavamo. Prvi korak u svakom uspešnom farbanju je razumevanje u koju boju želite da ofarbate kosu. Međutim, većina muškaraca koji farbaju kosu žele prirodniji izgled – bilo da im kosa izgleda svetlije ili da kamufliraju sedu kosu.
Koja je razlika između trajne i polu/demi boje za farbanje kose?
Ako razmišljate o farbanju kose, trebalo bi da po svaku cenu izbegavate kupovinu farbe za kosu u prodavnici. Ove jeftine boje za kosu koje se kupuju u prodavnici sadrže štetne sastojke i hemikalije koje mogu dovesti do trajnog oštećenja vaše kose i kože glave. Potražite liniju boja koja sadrži samo sastojke vrhunskog kvaliteta, kao što je Igora royal, na primer.
Postoje tri različite vrste boja koje možete primeniti na kosi: trajna boja za kosu, polu/demi-trajna boja za kosu i privremena boja za kosu semi permanentna farba za kosu, koja je više neki sprej u boji. Svaki tretman boje zahteva redovno održavanje da bi se održala dugovečnost vaše boje i vaše kose.
Trajna utiče na dlaku kose iznutra menja vašu boju,traje 4 do 8 nedelja.
Polutrajna ne menja vašu prirodnu boju kose, ispira se i traje 20-tak pranja kose.
Privremena boja kose se ispera za dva tri pranja kose i nikako ne utiče na prirodnu boju kose.
DA LI SE TANKA KOSA OŠTEĆUJE FARBANJEM?
Tanka kosa neće biti oštećena ako koristite kvalitetne proizvode za kolorisanje, i ako farbanje obavljate u profesionalnom salonu gde će iskusni frizer pregledati Vašu kosu. Potrebno je da frizer utvrdi da li je kosa oštećena i zato je tanka, ili je to prirodna struktura vlasi. Ako je kosa oštećena predložiće vam Spa tretman za kosu a tek tada razmatrati farbanje.
KOJE SU MODERNE TEHNIKE FARBANJA I NJIHOVE RAZLIKE?
Ombre – ova tehnika je najpopularnija već duže vreme, kosa je u korenu tamna, često prirodna boja sa prelivom i postepeno se kreće ka svetlijoj nijansi, vrhovi su gotovo žuti ili blond, bez vidljivih prelaza
Sombre – varijanta ombre gde nije toliki kontrast između boje na krajevima i u korenu. Deluje nežnije. Ovom tehnikom postižete izgled kao da su krajevi osunčani i za par nijansi svetliji od korena.
Balayage – Maksimalno posvetljenje kose, prave se meki prelazi sa visokim pramenovima. Najčešće u korenu ostaje prirodna boja kose.
Smokyhair – Radi se stepenovanje hladnim tonovima, a sam naziv inspirisan je čuvenom smoky eyes šminkom. Takođe je reč o prelazu sa tamnih nijansi u korenu do svetlijih u krajevima, ali je efekat kod ove tehnike mat ili pepeljast. Kod određenih tipova kose vrši se neutralizacija prirodnih tonova, ako je Vaša kosa sa crvenkastim ili žutim sjajem ovo je neophodno.
Zašto mi kosa ne raste?
Kosa može prestati da raste ili raste sporo iz različitih razloga, uključujući starost, genetiku, hormone ili stres. Možda ćete primetiti da kosa prestaje da raste na jednom mestu ili izgleda da sporo raste na jednoj strani. Postoji mnogo opcija lečenja za kosu koja sporo raste, uključujući: lekove, suplemente i proizvode za negu kose. Ako ste primetili da kosa jako sporo raste preporučujemo da se zdravilje hranite, gvožđe je izuzetno važno za rast kose, i probajte tablete za rast kose. U svoju rutinu uvedite svakog dana masažu temena glave.
Koliko dugo kosa raste mesečno?
U proseku, kosa raste 0,5-1,7cm mesečno. To je najčešće izrastak za mesec dana koji žene koje farbaju kosu primećuju. Ako ne farbate kosu teže je da primetite koliko je kosa porasla, čini vam se u dužini i ne toliko zato što su krajevi kose tanji, često su ispucali i nejednake dužine. Ako mislite da Vaša kosa raste sporije od toga obratite se dermatologu i uvrstite svakodnevno neke suplemente za dovoljan unos minerala i vitamina koji su potrebni kosi da normalno raste.
Koja hrana ima biotin, koji pomaže da kosa raste?
Biotin ili vitamin B7 je oblik vitamina B koji podstiče metabolizam masti, ugljenih hidrata i proteina. Neophodan je za dobru i sjajnu kosu, kožu i nokte. Namirnice koje sadrže najviše biotina uključuju meso organa, jaja, ribu, meso, semenke, orašaste plodove i određeno povrće (kao što je slatki krompir). Ukoliko ste na posebnom režimu ishrane ili dijeti, ne mojte izbaciti sve namirnice koje su ovde navedene, jer biotin pretvara hranljive sastojke u energiju koju telo koristi za pravilan rast kose.
Da li kratka kosa raste brže?
Ovo je mit za koji ste sigurno čuli.
Da li šišanjem kosa raste brže? Kada vam je kosa kratka vi više vidite promenu frizure, odnosno na kratkoj kosi i centimetar ili dva puno se primete. I to je jedini razlog što osobama sa kratkom kosom češće kažemo, kako ti je porasla kosa…
Brzi odgovor na pitanje „da li redovnim šišanjem kose ubrzavate rast“ je ne, ne. Rast kose počinje na vlasištu, tako da skraćivanje krajeva zapravo ne čini da raste brže. Međutim, to čini da raste zdravije, što je ključno ako želite dugu, bujnu kosu.
U kom uzrastu je kosa najzdravija?
Kosa će generalno biti najbolja u ranim 20-im, jer su dlake debele a kosa nije oštećena farbanjem ili habanjem. Žene mogu primetiti promene ako su pod stresom, ekstremno drže dijetu ili koriste kontracepciju u periodu 20-30 godine. To je vreme kada treba više da se posvetite svojoj kosi i pružite joj kvalitetnu negu.
MOŽE LI SE UBRZATI RAST KOSE? KAKO UTIČE MASAŽA TEMENA?
Kosa koja je zdrava, negovana u proseku može da naraste 1-1,5cm mesečno. Možete uticati da raste zdrava i osnažena vlas, koristeći proizvode za negu kose, ali ne i na brzinu rasta. Masaža vlasišta pomaže za bolju cirkulaciju temena ali ne doprinosi bržem rastu.
Koja boja kose je najbolja da sakrijete sedu kosu?
Blonde Highlights. Znači svetli pramenovi po našem mišljenju bolji su pramenovi u više boja, da se kreću od pepeljastih tonova do blond tonova, što će prikriti i izbijanje žutih pramenova koji su karakteristični i vidljivi na sedoj kosi. Postoji razlog zbog kog preporučujemo da se svetle plave boje koriste kada pokrivate sedu kosu. Razlika između plavih i srebrnih nijansi je suptilna, tako da se sivi koreni neće činiti tako vidljivim – čak i ako je prošlo šest do osam nedelja od kada ste poslednji put bili u salonu. Znaći izrastak neće biti mnogo upadljiv ako se farbate u svetle tonove.
Koji hidrogen je najbolji za sedu kosu?
20 Volume Developer
Seda kosa ima tendenciju da bude otporna na bojenje kose i obično je potrebno duže da se uhvati farba za kosu. Pošto nema pigmenta, nema potrebe za podizanjem odnosno za jakim hidrogenima. Samo treba da otvorite kutikulu najnižim hidrogenom, dovoljno da nanese boju. 30vol developer je idealan za podizanje 3 nivoa koristeći trajnu boju kose u zavisnosti od teksture i prirodne boje kose. Može se koristiti i za pokrivanje sede na otpornijim tipovima kose. Kada se koristi sa izbeljivačem i folijama, zapremina od 30vol developer radi brzo i može izazvati rizik od prekomerne obrade.
Koja je najbolja prirodna boja za kosu, za pokrivanje sede kose?
Kako mogu da obojim svoju sedu kosu prirodno? Kana u prahu je dobar izbor za farbanje sive kose. Kana dolazi u nekoliko boja i lakše je kontrolisati od nekih drugih vrsta biljnih tehnika koje možete isprobati kod kuće. Kanu možete kupiti u bolje snabdevenim drogerijama. Ranije je bilo da se kupi crvena i crna kana za kosu, a sada postoje i brojne smeđe varijante, Najbolje se pokazala kana koja ima boju kafe, jer daje lepu prirodnu nijansu. Iskustva naših klijenata kažu da se crvena kana jako ispira ostaje na peškiru i brzo bledi.
Da li treba da farbam kosu da prikrijem sedu?
Dodavanje neke boje će dati iluziju masivnosti. Delovaćete mlađe i koža lica će delovati mlađe uz toplije nijanse kose. Seda boja kose kao da umanjuje sjaj kože. Ali opet, mora se brinuti o kosi ako je tanka, porozna ili opada, možda farbanje i nije najbolje rešenje za vas, tada najbolje je potražiti stručni savet od iskusnog frizera. Ako je kosa kovrdzava i isušena, onda će sedu kosu biti teže kontrolisati; boja će dodati težinu i učiniti kosu glatkijom i lakšom za rukovanje.
DA LI NAKON PRELEŽANE KORONE KOSA VIŠE OPADA?
Zvanične studije ne govore o dejstvu baš ovog virusa na kosu, ali kao i svaka bolest ima efekte na ceo organizam. U našim salonima sve češće čujemo pritužbe od svojih klijenata da nakon preležane korone primećuju pojačano opadanje. Svaka borba našeg organizma sa teškom infekcijom, u koje spada i korona virus, dovodi do fiziološkog stresa sa kojim se organizam bori, tako što telo hranljive materije usmerava na vitalne funkcije. Ovo znači da su nokti i kosa za organizam manje važne strukture i uskraćuje im energiju i proteine. Dešava se tada da dlaka reaguje tako što prestane sa rastom i ciklus rasta prestaje, kosa ulazi u fazu mirovanja a zatim i opadanja. Možda i do 30% kose prelazi u fazu opadanja. Ovo je razog pojačanog opadanja ali ukoliko se opadanje nastavi i nakon preležane bolesti konsultujte deramtologa.
KOLIKO STRES UTIČE NA OPADANJE KOSE?
Opadanje kose je vrlo čest problem a brojni su faktori koji izazivaju pojačano opadanje kose. Stres dokazano utiče da kosa više opada, ali to možete regulisati pravilnom ishranom, redovnim snom i redovnim uzimanjem suplemenata koji pozitivno utiču na ceo organizam pa i na sprečavanje daljeg opadanja.